Bez kterých kosmetických přípravků se v zimě neobejdeme?

Bez kterých kosmetických přípravků se v zimě neobejdeme?

V létě na naši pleť útočí převážně ostré sluníčko, slaná voda, ale také vítr a suchý vzduch. V zimě je to možná ještě horší, neboť mráz a silný studený vítr mají na pokožku ještě horší účinky. Proto bychom neměli zapomínat na správnou péči o naši pokožku, hlavně o pleť a rty. Co všechno nám pomůže udržet pokožku hebkou, hydratovanou a zdravou?

1. Balzámy na rty
Rty jsou velmi ohroženým místem na naší tváři. Rychle se vysušuje, kůže je zde jemná a nemá tolik vrstev, proto je důležité se o rty pečlivě starat, aby neztratily svou hebkost. Balzámy na rty jsou velmi důležité, stejně jako používání jeleního loje případně SOS hojivých tyčinek.

Ideálně bychom měli používat takové výrobky, které neobsahují minerální oleje, lepek a chemikálie. Na druhou stranu by měly být plné minerálních olejů, nebo bambuckého másla, ale třeba také vitamínů.

2. Spreje s minerální vodou
V zimě je nutné myslet na hydrataci pokožky, která je velmi důležitá. Pokud to není nutné, nenoste make-up, neboť ten pleť vysušuje. Odličujte se hned, jak to bude možné, pokožka tak může započít proces regenerace. Po odlíčení je ideální pleť uklidnit minerální vodou. Tyto minerální vody ve spreji můžete používat i na make-up.

3. Suchý šampon
Pakliže nosíte čepice, klobouky, či jiné pokrývky hlavy, jistě jste zaznamenali, že se vám pod nimi častěji a více mastí vlasy. Není dobré mýt vlasy každý den, protože se vysuší a stanou se rychleji poškozené, takže pak máte roztřepené konečky a vlasy se více lámou. Proto je ideálním řešením používat suché šampony ve spreji. Noste je v kabelce a aplikujte je, pokud máte pocit mastných vlasů.

4. Mrazuvzdorný krém
Kupte si krém, který vaši pokožku ochrání před mrazem a silným větrem. Tyto krémy mají speciální složení, které většinou obsahují odolný fenyklový olej. Tyto krémy jsou velmi mastné, proto dokážou vaši pokožku ochránit i před silným mrazivým větrem.

4/5 - (1 vote)