Dodržujte smluvní ujednání u zapůjčeného vozu z půjčovny dodávek

Dodržujte smluvní ujednání u zapůjčeného vozu z půjčovny dodávek

Vypůjčit si přepravní dodávku z půjčovny dodávek Praha https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha není vůbec žádný problém. Moc toho nepotřebujete a půjčovny vychází vstříc zákazníkům ohledně časové flexibility skutečně znamenitě.

červená dodávka

Zapůjčit nebo pořídit ojetinu

Nákup dodávky se vyplatí jen tehdy, bude-li pravidelně v provozu, a to nebývá tak často zvykem. Týká se to hlavně spedičních firem a některých řemesel, ale většina z nás by takový vůz dokázala využít jen občas. Potřebujete-li dovézt stavební materiál, zahradnické potřeby a zeminu, přestěhovat velké kusy nábytku a koberce, anebo odvézt nepotřebné věci na sběrný dvůr, pronájem takového vozu je ideální řešení. Nestaráte se o povinné ručení a údržbu, nemusíte řešit technické prohlídky a samozřejmě pořizovací cenu, která i u ojetin bývá poměrně značná.

Co by vás mělo zajímat před podpisem smlouvy o pronájmu

Řidičské oprávnění a zkušenosti – k řízení transportního vozidla do 3,5 tuny stačí řidičák „B“ a většina půjčoven po vás bude vyžadovat i občanský průkaz s trvalým pobytem v ČR. Takto lze přepravovat maximálně osm osob, a je dokonce možné zapojit na tažné zařízení i přívěs. Druhá věc jsou ovšem zkušenosti s řízením velkého vozu a tady se nevyplácí riskovat. Jestliže si nevěříte, můžete požádat někoho z okruhu vašich blízkých, kdo jízdu s vozidlem zvládne. Jistou možností je také služba zapůjčení vozu s řidičem, který nese za jízdu plnou zodpovědnost.

transportní dodávka

Spoluúčast u dopravní nehody a technické závady – tato smluvní pasáž bývá nejdůležitější a nesmíte nic přehlédnout. Musíte mít jasno, jak to bude s vaší spoluúčastí nejen při dopravní nehodě, ale i v případě poškození automobilu např. při parkování nebo přepravě nákladu. Obvykle se doporučuje zajistit nezávislé pojištění u pojišťovny (nejvýhodnější je volba tzv. All Inclusive“), na něž se vztahují i další nepříjemnosti, jako je ztráta či odcizení klíčů, čištění palivových cest kvůli chybně natankovanému palivu, defekt na pneumatice či ráfku, poškrábání laku na karosérii atd. Zapůjčení vozidla se sice prodraží o pojistku, ale vy jste pak finančně dostatečně krytí.

4/5 - (1 vote)