Korek v celém bytě

Korek v celém bytě

K nejvíce namáhaným zónám bytu patří předsíň a vstupní hala. Zde je vhodné použít korkovou podlahu. Korek je přirozeně vkusný přírodní materiál, který má dlouhou životnost. Vyrábí se z kůry korkového dubu, který roste v okolí středozemního moře. Nezatěžuje životní prostředí. Jestli se nám líbí, můžeme ho mít v jakémkoliv prostoru. Má vysokou odolnost vůči poškrábání a odření a má jednoduchou údržbu. Prostě ho setřeme vlhkým hadrem.
korkový dub
Můžeme si vybrat mezi korkovou podlahou z dlaždic nebo korkovou plovoucí podlahou. Vyrábí se v mnoha barvách, vzorech i tvarech. Korek je lehký a jeho instalace je jednoduchá. Záleží na našem vkusu, který si vybereme.
Dlaždice z korkusi můžeme vybrat z různých vzorů a barev, které se nám budou hodit do každé místnosti. Další velkou předností korku je pohodlná měkká chůze, kterou mnozí přirovnávají k chůzi po koberci, a dokonce nás bude hřát, protože nestudí. Korek je velmi pružný, tlumí nárazy a pro naše nohy bude daleko příjemnější než například dlažba.
stromová kůra
Dokonce ani nádobí se při pádu na korkovou podlahu hned nerozbije. Pokud se nám stane, že na podlahu vylijeme kávu nebo víno, všechno odstraníme beze stop.
Další výhodou je, že korek je velký zvukový izolant a je antialergenní, což v dnešní době ocení spousta astmatiků nebo alergiků. Protože je korek přírodní materiál, je odolný proti plísni a hnilobě.    I cena tohoto kvalitního materiálu je překvapivě rozumná.
textura korku
Nevýhodoutohoto materiálu je, že vlivem slunečního záření zesvětlí a pod nábytkem zůstane tmavší, což se časem působením světla sjednotí. Neopatrné posouvání nábytku může zanechat rýhy. Také při koupi korku nemáme tak velký výběr, jako v jiných materiálech.
Jestliže si vybereme korek na podlahu, určitě nebudeme litovat. Jen musíme dbát na kvalitní přilepení na suchý a rovný podklad a kvalitní překrytí lakem.