Osvětlení typu LED vyhrává na celé čáře

Osvětlení typu LED vyhrává na celé čáře

V poslední době dochází k nahrazování klasických žárovek elektronickou polovodičovou součástkou, kterou všichni známe pod názvem LED. Pokud si do svého bytu (nebo i například kanceláře) pořídíte tento druh osvětlení, budete mít jistotu, že jste svému interiéru dodali opravdovou kvalitu.
o Všechna světla typu led, mezi které spadají trubice – led, led panely a další druhy tohoto osvětlení, jsou velice odolné vůči nárazům a vibracím.
o Určitě si každý vzpomene na klasické žárovky, které byly opravdu velice křehké.
Led svítidla jsou i velmi odolná vůči chladu.

led světlo

– Proto jsou vhodná nejen do interiéru, ale také jako osvětlení do venkovních prostor.
Klasická žárovka měla tu nevýhodu, že se brzy opotřebovala. Místnosti, ve kterých je potřeba častěji rozsvěcet a zhasínat, měly spotřebu žárovek opravdu velkou. Led osvětlení je také mnohem účinnější oproti klasické žárovce. Podle odborníků až desetkrát. Což určitě není údaj, který by měl být opomenut.

Rychlost a dlouhá životnost

Někteří spotřebitelé dodnes nedají dopustit na zářivky, které měly být výhodnější náhradou obyčejných žárovek. I tento druh osvětlení světla LED hravě strčí do kapsy. Pokud by spolu soupeřily v tom, které z těchto osvětlení je v tomto případě výkonnější, vyhrály by „ledky“ o celou jednu délku. Je pravda, že led osvětlení je finančně náročnější. Hravě to ale dožene tím, že má opravdu velkou výdrž. Výrobci, kteří chtěli o této pravdě své zákazníky přesvědčit, vypočítali životnost tohoto moderního světla na sto tisíc až milión hodin.

reflektor

Abychom mohli porovnávat:
· Zářivky vydrží osm tisíc až dvanáct tisíc hodin provozu.
· Typické žárovky mají přibližnou životnost tisíc až dva tisíce hodin.
A ten, kdo si pamatuje, jak dlouho kolikrát trvalo zářivce, než se nastartovala pro normální provoz, ocení i rychlost rozsvícení u led osvětlení.