Výběr bazénu záleží na osobních možnostech

Výběr bazénu záleží na osobních možnostech

Mít svůj vlastní bazén v dnešní době není žádný přepych. Zkrátka pokud možnosti dovolí, tak jsou běžnou součástí našich domovů. Jenomže za poslední roky, snad díky větší poptávce, existuje také neskutečně velký výběr možností, jaký si pořídit. Je dobré se neunáhlit a v klidu si rozmyslet, co od svého bazénu očekáváme. Pokud máme skutečně málo prostoru, tak nejspíše zvítězí nějaká nafukovací přenosná verze, byť i ta je v parném létě ideální na osvěžení. Kdo ovšem má možnosti, tak raději volí polozapuštěnou nebo přímo zapuštěnou verzi bazénu, která je náročnější po finanční stránce, ale i instalační. Nicméně na oplátku poskytne komfortní plavání a vodní hrátky klidně celé rodině najednou.

schůdky a zábradlí

Jak se do bazénu dostaneme? Jednoduše, koupíme mu schůdky

Pokud jsou bazény nadzemní, tak jsou vyvýšené a skutečně by byl problém se do nich pro některé osoby dostat. Není ale problém si ale vybrat vhodné schůdky, které zabezpečí bezpečný vstup a následně výstup z bazénu, díky madlům se dá krásně přidržovat. Jsou takovou správnou oporou, v podstatě jako zábradlí u schodiště. Když se člověk trochu více zamyslí, tak většinou lidé využijí tyto pomocníky, než se osmělí přístupem do vody, jak je vidět, tak neodmyslitelně spolu s bazénem tvoří pár. Většinou u celkově zapuštěných bazénů se tato situace řeší zabudovanými schody a vhodnou oporou. Ale to se dozvíme při plánování a koupi samotného typu bazénu. Bazénové schůdky levně Chlorito se dají pořídit přesně tam, kde nebudou součástí a také si lze vybrat v nabídce, které budou ty nejlepší.

schody do bazénu

Nerez vede

Přirozeně je dobré se soustředit na to, aby i tento díl bazénového příslušenství byl atestovaný pro styk s vodou a především byl bezpečný. Přece jenom by schůdky měly splňovat nějakou bezpečnostní normu. Především nosnost, stabilitu a vyplatí se popřemýšlet i o vhodném protiskluzovém povrchu. Jednoznačně vede nerez, ale například schodnice se dají pořídit i plastové, které budou rovněž vysoce kvalitní a bezpečné. Nikdo zrovna netouží si udělat úraz hned začátkem koupací sezóny. Proto by se výběr neměl odkládat, ale také podceňovat. Kvalita lze koupit i za rozumnou cenu.

4/5 - (1 vote)